Kolik by měl stát gram v konopném kubu?

Diskuze o všem.
Mormo
člen fóra
člen fóra
Příspěvky: 1
Registrován: 28 lis 2022, 10:12
Bydliště: Neratovice

Re: Kolik by měl stát gram v konopném kubu?

Příspěvek od Mormo »

A ví se jaké stát zaujme stanovisko? Neví... bohužel... takže cena za gram jako otázka mi přijde hodně diskutabilní...ale popojedem... dobře... dost často se zmiňuje 50 členů...btw jakých členů...jako že si najdu 50 "VIP" ty budou dostávat slevu ...za mě by to mělo být 🤏 jinak protože asi pokud by stát striktně dbal tak asi beru členy jen na základě receptu od lékaře a nebo kdy homeopatie může být lepší léčebnou alternativou... Dál mě napadá jak by měl právně vystupovat z právního hlediska... nezisková organizace, soukromá společnost, OSVČ....
mariohuanita
člen fóra
člen fóra
Příspěvky: 3
Registrován: 26 lis 2022, 22:59
Bydliště: Plenkovice
Poděkoval : 1 krát

Re: Kolik by měl stát gram v konopném kubu?

Příspěvek od mariohuanita »

Docela mě vaše úvahy pánové děsí.
Snad jen jeden příspěvek tady řešil možnou cenu outdooru, ostatní se tady soustředí na indoor. Pokud mají být konopné kluby cestou jak se má široká veřejnost snadněji dostávat ke konopí, je potřeba myslet na nezanedbatelné množství těch kteří za léčivku opravdu nepovažují něco co vyrostlo pod zářívkou ve sklepě. Lidi kteří si z konopí dělají masti , přidávají si ho jídla , koupou se v odvaru. Nepotřebují vysoce potentní lampy s řádně mastnou cenovkou, ale přístup k velkým objemům kvalitních venků, ty se dají pěstovat tak že výsledná cena i s férovou marží nepřesahuje dvacet korun za gram.
Podstatné je aby stát nabídl schůdnou cestu jak se legálně zbavovat pěstitelských přebytků, idealně asi výkupem přez lokální kluby.
Franta
člen fóra
člen fóra
Příspěvky: 1
Registrován: 25 lis 2022, 11:11
Bydliště:

Re: Kolik by měl stát gram v konopném kubu?

Příspěvek od Franta »

gagostrava píše: 20 pro 2022, 11:11 Možno treba prestať brat do úvahy to že konopny klub by nemal byt zárobkový a “využiť” zisk na prínos pre spoločnosť.

Nastaviť konopny klub tak aby nebol zárobkový bude veľmi obtiažna záležitosť z viacerych faktorov.

Neviem prečo by nemohli KK vykazovať zisk s tým že by sa skôr mali nastaviť tabuľkové hodnoty na nadmerne zisky.

Ak tvoj KK bude vykazovať nadmerný zisk podľa danej tabuľky ktorá by sa samozrejme ešte vymyslela, tak by si platil napríklad 50% daň zo zisku.
Zbytok by ostal v KK zamerane na rozvoju klubu. Veď to aj to vybavenie na pestovanie nemá životnosť 1000rokov a bude treba raz dokupit nové. Technológia sa posúva a s ňou rastie aj kvalita produktov. Predsa nechceme ostat zaseknutý na jednej úrovni kvality.
Nevím, jak je to stanovené v tom návrhu zákona, nebo jestli se tam tedy přímo počítá s tím, že musí být klub vyloženě neziskový, v Německu to tak být má. Každopádně, existuje u nás minimálně několik spolků, které fungují na té neziskové bázi - třeba freenety (Czfree.net, Pilsfree.net), které svým členům poskytují výhodně připojení k internetu a další služby (za členský poplatek). Třeba u Pilsfree to funguje tak, že případný zisk prostě investují do spolku, takže díky tomu můžou neustále vylepšovat a rozšiřovat síť pro členy. Oproti komerčním poskytovatelům si tak klidně mohou dovolit narvat 250 tisíc do hardwaru v obci do 2000 obyvatel (což by si žádný komerční poskytovatel nedovolil, protože by se mu ta investice nikdy nevrátila) a některým členům dokonce propůjčit potřebný hardware zadarmo. Pokud by to tedy mělo být na té neziskové bázi, tak by se ten případný zisk zase investoval do vybavení, takže výdělečný klub by mohl nakonec vypadat třeba jako luxusní restaurace s pohodlnými gauči, s kvalitním hudebním ozvučením, klimatizací, velkoplošnými obrazovkami, playstationy, bongy a Volcano vaporizéry k zapůjčení ...

Byl jsem v Barceloně v jednom cannabis social clubu a musím říct, ten interiér mají fakt nádherný - podívejte https://circulobcn.es/gallery.
Odpovědět